Ο Ηρακλής δεν κατάφερε να φύγει αλώβητος από την Καρδίτσα και για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι γνώρισε την ήττα που έφερε σε απόσταση αναπνοής από την τέταρτη θέση, στην οποία βρίσκονται οι «κυανόλευκοι», την Αναγέννηση. Ο Ηρακλής αν και κατάφερε να προηγηθεί μέσα στην Καρδίτσα με γκολ του Τσιλιανίδη(24’) εντούτοις δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα για πολύ μιας και μόλις τρία λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκε με το σουτ του Χατζηρίζου. Όμως τελικά η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν μπόρεσε να κρατήσει ούτε καν την ισοπαλία που θα «κλείδωνε» την είσοδο της στην προνομιούχο τετράδα καθώς στις καθυστερήσεις από μια βαθιά μπαλιά και την ολιγωρία της άμυνας ο Υφαντής διαμόρφωσε με πλασέ το τελικό 2-1.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Σιαράβας, Σάββας, Χατζηρίζος, Κουκούλης, Δημόπουλος (82′ Κόκκινος), Καραχάλιος, Γεωργακόπουλος, Γήττας (59′ Υφαντής), Μπουντούρης (68′ Μαυριάς), Μπιτέλης, Γκουγκούδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κολίτσι, Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Κοντέων, Παπαστεριανός, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Τσιλιανίδης (86′ Κουρδάκης), Σκόρτσα (73′ Σιατραβάνης), Ονουάτσι (90′ +1 Ματσούκας), Ζάχορα.