Με χωρίς βαθμούς επέστρεψε από το Αγρίνιο ο ΗΡΑΚΛΗΣ, ο οποίος στην 2η αγωνιστική των Play Offs του πρωταθλήματος της Football League γνώρισε την ήττα με 0-2 από τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ.

Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα και μετά από λάθος του Ucar, ο Σίσιτς σουτάρει πάνω στον Huanderson. Στο 13΄ ο Μπελόν βγαίνει μόνος του μπροστά στα καρέ του ΗΡΑΚΛΗ, το πλασέ του όμως περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βραζιλιάνου τερματοφύλακα. Στο 25΄ ο Μπελόν με μια γρήγορη αντεπίθεση θέλει να πλασάρει τον Huanderson με την μπάλα να κοντράρει στον Jove και να μειώνει την ταχύτητα της μπάλας. Έξι λεπτά αργότερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ, όταν μετά από σέντρα του Τσερκέζου, o Isaak Jove πιάνει την κεφαλιά στην μικρή περιοχή, όμως ο Τακίδης είπε “όχι”. Το γκολ ήρθε τελικά από τους γηπεδούχους στο 40΄ όταν ο Καμαρά κάνει την σέντρα από τα δεξιά και ο Κουτσοσπύρος με κεφαλιά ψαράκι από το κέντρο της άμυνας διαμορφώνει 1-0. Στο 44΄ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σίσιτς από αριστερά, η κεφαλιά του Κούσα αποκρούεται από τον Huanderson. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Ucar εκτελεί κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα περνά από όλους και ο Isaak Jove που βρισκόταν μόνος μέσας στην περιοχή δεν εκμεταλλεύεται την ευκαιρία κάνοντας ακατάλληλο κοντρόλ.

Οι δυο ομάδες επέστρεψαν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου έχοντας το 1-0 από το τέρμα του Καμαρά. Στο 62΄ ο ΗΡΑΚΛΗΣ χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Lopez να βγάζει την σέντρα έξω από την περιοχή και την κεφαλιά του Ucar να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΥ. Λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή με ατομική προσπάθεια ο Καμαρά χρίζεται για δεύτερη φορά σκόρερ πλασάροντας τον Huanderson και κάνει το τελικό 2-0.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μ. Χάβος): Τακίδης, Μπακάκης, Μελισσάς, Κούσας, Δάρλας (72′ Ιωάννου), Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Σίσιτς, Μπελόν (88′ Μουμίν), Καμαρά, Κουτσοσπύρος(76′ Φαβάλι).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σ. Γκόγκιτς): Huanderson, De Sousa, Ucar, Τσερκέζος, Lopez, Βαγγελόπουλος, Στεφανίδης, Σιατραβάνης (85′ Γεωργίου), Isaak Jove (55′ Χιονίδης), Σαράφογλου (66′ Kirovski), Σαββίδης.