Ο Ηρακλής πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο του και αναδείχθηκε ισόπαλος με την Κέρκυρα στο Καυτανζόγλειο με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπαλντοβαλίεβ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κυανόλευκοι» μπήκαν επιθετικά στο παιχνίδι και με διάθεση να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ. Στο 56’ ο αρχηγός της ομάδας Νίκος Πουρτουλίδης κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο ίδιος ευστοχώντας από την άσπρη βούλα και διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Πουρτουλίδης, Μπουκουβάλας, Παπαστεριανός, Τσιλιανίδης (72′ Ματσούκας), Λίμα, Χιονίδης (53′ Ζάχορα), Κουρούπης, Σιατραβάνης, Κοντέων, Κοντοδήμος (33′ Ιντζόγλου).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Μαράγκος, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς (84′ Γυφτοκώστας), Ναγιάρ (70′ Κρητικός), Σουάνης (70′ Βλάχος), Γκόμεζ, Μπέριαν, Μπαλντοβαλίεφ, Κουτσόπουλος.