Ο Ηρακλής δεν κατάφερε να συνεχίσει με νίκη στα Ψαχνά καθώς προδόθηκε από τα δικά του λάθη και έδωσε το δικαίωμα στην τοπική ομάδα και τον διαιτητή Φουκάκη να τον οδηγήσουν σε μια ήττα η οποία είναι οδυνηρή στην προσπάθεια που κάνει  η ομάδα να επανέλθει στην Superleague. Ο Ηρακλής βρέθηκε αρχικά πίσω στο σκορ (56’ Κρητικός) ενώ ένα λεπτό νωρίτερα ο Λίμα είχε δοκάρι. Στη συνέχεια ήρθε η ισοφάριση από τον Πουρτουλίδη όμως μόλις στο επόμενο λεπτό τα Ψαχνά ξανά πήραν το προβάδισμα και διαμορφώθηκε έτσι το τελικό 2-1 με τον διαιτητή Φουκάκη να αρνείται να υποδείξει πέναλτι σε χέρι του Ντάνιελ των γηπεδούχων. Τώρα ο Ηρακλής πηγαίνει στα Χανιά με στόχο μόνο τη νίκη για να παραμείνει ζωντανός στο κυνήγι του μεγάλου στόχου…

Ηρ. Ψαχνών (Θωμάς Γκράφας): Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Τζανής, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Ντελέκος (61′ Οχάτζα), Τσιμοτζί, Πατσατζόγλου, Ντάνιελ (86′ Τσούτσης), Μπουμάλ (79′ Νικολόπουλος), Κρητικός.

Ηρακλής (Γκιγιέρμο Ογιος): Κολίτσης, Μπουκουβάλας (88′ Σιατραβάνης), Σαββίδης, Παπαστεριανός, Κοντοδήμος, Ιντζόγλου (84′ Σκόρτσα), Λίμα, Πουρτουλίδης, Ονουάτσι, Τσιλιανίδης (70′ Ματσούκας), Ζάχορα.