Ο ένας βαθμός της ισοπαλίας (0-0) ήταν η συγκομιδή του ΗΡΑΚΛΗ στο “Ανθή Καραγιάννη”, όπου φιλοξενήθηκε από την ομάδα της ΚΑΒΑΛΑΣ.

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ξεκίνησε την προσπάθειά του για ένα θετικό αποτέλεσμα από το 7ο λεπτό, όταν ο Σουλίδης ψάχνει να βρει τον Kirovski, όμως η δυνατή πάσα του μπλοκάρεται από τον Αποστολίδη. Στο 26΄ ο Ucar από την γωνία του κόρνερ στέλνει την μπάλα στον Σαββίδη, ο οποίος με κεφαλιά και διπλή προσπάθεια βρίσκει το κάθετο δοκάρι της εστίας της ΚΑΒΑΛΑΣ, χάνοντας έτσι σπουδαία ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ucar δέχεται βαθιά μπαλιά 40 μέτρων όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει στα πόδια του την μπάλα.

Οι γηπεδούχοι περίμεναν το 36ο λεπτό για να απειλήσουν τον Huanderson με τον Γρηγόρη Παπαδόπουλο να εκτελεί φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΗΡΑΚΛΗ. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου (44΄) ο Βαγγελόπουλος δεν κατάφερε να βρει την εστία με την κεφαλιά του να περνάει έξω από τον αγωνιστικό χώρο ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Lopez.

Οι παίκτες του Γ. Χατζηνικολάου επέστρεψαν δριμύτεροι από την ανάπαυλα επιδιώκοντας να αλλάξουν το μέχρι τότε 0-0. Στο 71΄ ο Ucar βρίσκει τον Στεφανίδη, όμως το γυριστό σουτ του καταλήγει στον Αποστολίδη. Ο Σαββίδης ήταν ο “σωτήρας” στην φάση του 74ου λεπτού όταν έδιωξε σε κόρνερ το γυριστό σουτ του Χλωρού. Ο Στεφανίδης στο 80΄ δεν βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι του μετά από σέντρα του Isaac. Την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα απώλεσε ο Isaac στο 87΄, μιας και το πλασέ του κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Αποστολίδη ύστερα από ιδανική πάσα του Lopez. Παρότι ο ΗΡΑΚΛΗΣ έδειξε να θέλει πολύ ένα γκολ, το μηδέν στο καρέ έμεινε μέχρι και την λήξη του αγώνα.

ΚΑΒΑΛΑ(Μαραντάς Γ.): Αποστολίδης, Κοτίτσας, Καλαγκάνης, Ντουτσαρίδης, Παγώνης, Πλιάγκας (63΄ Χλωρός), Κάργας, Θεοδωρίδης, Τριποτσέρης, Παπαδόπουλος (75΄ Τζομπανόπουλος), Ντόσης (85΄ Ρεβυθόπουλος)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γ.Χατζηνικολάου): Huanderson, Σαββίδης, Σουλίδης, KedalUcar, Παληγεώργος Γ. (72΄ Σιατραβάνης), ΠαληγεώργοςΧρ., LopezDani , DeSousa, Βαγγελόπουλος, Γεωργίου (52΄Στεφανίδης), Kirovski (52΄ Isaac)