Τη δεύτερη διαδοχική εκτός έδρας νίκη και τρίτη σερί, πέτυχαν οι Νέοι του ΗΡΑΚΛΗ κόντρα στην ομάδα της ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ. Η ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από νωρίςκατάφερε να γυρίσει τον αγώνα και τελικά έφυγε με τους τρεις πόντους της νίκης με σκορ 3-4 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Football League.

Η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ προηγήθηκε 2-0 με γκολ στο 18΄ με τον Μέτσε και στο 37΄ λεπτό με τον Βουρδάκη. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ μετέτρεψε το εις βάρος του σκορ σε 2-4 αρχικά στο 40΄ λεπτό με πέναλτι του Θόρια και στη συνέχεια ο Αλεξίου έκανε χατ-τρικ με γκολ στο 45΄, στο 60΄ και στο 80΄ κάνοντας το σκορ 2-4 και το τελικό 3-4 έγινε στο 90΄λεπτό με τον Τζανετόπουλου.

Την 15η αγωνιστική για το πρωτάθλημα Κ20 της Football League, ο ΗΡΑΚΛΗΣ θα αντιμετωπίσει σε εντός έδρας αγώνα την ομάδα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΛΟΥ.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μαυρομιχάλης, Μούχαλης (70΄ Ραφαηλίδης), Λεφίδης (75΄ Τσακίρης), Λαβιδάς, Λέκος, Σαράφογλου, Σιατραβάνης, Στεφανίδης, Αλεξίου (85΄ Μπαϊράμης), Μαυρίδης, Θόρια.