Νίκησε η ομάδα των Νέων του ΗΡΑΚΛΗ κόντρα στον ΠΙΕΡΙΚΟ στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Μίκρας στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Football League.

Η ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο ύστερα από γκολ των Καρτσαμπά στο 10΄ και στο 20΄ με γκολ του Νούλα ανέτρεψε το εις βάρος σκορ σε 3-2 με γκολ του Μαυρίδη στο 65΄ και ο Σαράφογλου με 2 γκολ στο 74΄ και 78΄ λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Την 18η αγωνιστική για το πρωτάθλημα Κ20 της Football League, ο ΗΡΑΚΛΗΣ θα αντιμετωπίσει σε εντός έδρας αγώνα την ομάδα  της ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παγώνης): Παπαδόπουλος, Μουχάλης, Τσακίρης, Σαράφογλου, Μαυρίδης, Λαβιδάς, Σταφυλίδης (46’ Θόρια – 82’ Καμήλαλης), Λέκος, Φεντάνης, Αποστολίδης (46’ Κυρικτσης), Στεφανίδης,

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μυστακίδης): Τσιλεγκερίδης, Παναγιωτίδης Γ. (83΄ Τόσκας), Καλαϊτζής, Μπαμίχας, Κασρτάμπας (75΄Γεωργιάδης), Τσιόμης, Παναγιωτίδης Α., Μιχαηλίδης , Νούλας (70΄Ερμάλ) , Δαλαμήτρας, Γκουζβάβα.