Νίκησε με σκορ 2-1  η ομάδα των Νέων του ΗΡΑΚΛΗ κόντρα στον ΕΘΝΙΚΟ ΓΑΖΩΡΟΥ στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στις Σέρρες στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Football League.

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ αν και βρέθηκε να πίσω στο σκορ από νωρίς, μόλις στο 2΄ λεπτό με γκολ του Μαράκη, κατάφερε και ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και με 2 γκολ του Μαυρίδη, στο 48΄ και στο 68΄ λεπτό, κέρδισε σε ακόμα ένα εκτός έδρας αγώνα.

Την 20η αγωνιστική για το πρωτάθλημα Κ20 της Football League, ο ΗΡΑΚΛΗΣ θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας αγώνα την ομάδα της ΚΑΒΑΛΑΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: (Γκράτσιος): Μαχλελής, Παπαδόπουλος Γ. (71΄ Τσίτος), Νέδος (65΄ Καζακίδης), Κωφοκώτσιος, Πουρλίδαλης, Μεταλλίδης, Μεντής, Παπαδόπουλος Στ., Διαμαντής (73΄ Γεράκης), Παπαβασιλείου, Ζαράκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παγώνης): Παπαδόπουλος Γ., ΛεφίδηςΣαράφογλου, Μαυρίδης (90΄ Σταφυλίδης), Λαβιδάς, ΚραγιόπουλοςΛέκος, Κυρικτσης (46΄ Φεντάνης), Θορια (85΄ Παπαδόπουλος Δ.), Στεφανίδης.