Προτελευταία αγωνιστική των Play Off για τον ΗΡΑΚΛΗ, ο οποίος υποδέχθηκε στο Καυτανζόγλειο Στάδιο τον Παναιτωλικό και αναδείχθηκε νικητής με σκορ 2-1.

Στο 8΄ οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν την πρώτη ευκαιρία του αγώνα με τους αμυντικούς του ΗΡΑΚΛΗ να λένε “όχι” σε γύρισμα του Κούσα στον Ιωάννου στο ύψος του πέναλτι. Στο 11΄ εκπληκτική ο Huanderson απέκρουσε εντυπωσιακά το απευθείας φάουλ του Sisic στην αριστερή γωνία. Στο 16΄ ο Sisic εκτελεί κόρνερ και ο Σφακιανάκης με κεφαλιά βρίσκει δίχτυα διαμορφώνοντας το 0-1. Στο 27ο λεπτό από λάθος της άμυνας του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ο Kirovski βγαίνει απέναντι από τον Στεφανάκο με τον Ιωάννου να τον ανατρέπει εκτός περιοχής. Ο διαιτητής έδειξε την κόκκινη κάρτα. Στο 29΄ όμορφη σέντρα του Βουτσιά η κεφαλιά του Kirovski όμως καταλήγει στα χέρια του Στεφανάκου.

Οι δυο ομάδες επέστρεψαν από τα αποδυτήρια έχοντας ως “παρακαταθήκη” το 0-1 και την αποβολή του Ιωάννου. 50΄ Αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό, ο Σίσιτς έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα, από τα αριστερά ο Καμαρά μόνος του έκανε νέο σουτ, όμως ήταν εντελώς άστοχο. Στο 57΄ σεντράρει ο Παληγεώργος Χ. και ο Kirovski με κεφαλιά δεν μπορεί να βρει την εστία. Ένα λεπτό αργότερα ο Camara μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά όμως ο Βραζιλιάνος πορτιέρο διώχνει με τα πόδια το σουτ. Στο 67΄ ήρθε η ώρα της ισοφάρισης για τον ΗΡΑΚΛΗ μετά από υπέροχη ατομική προσπάθεια του Σαράφογλου, ο οποίος έκανε τη σέντρα και ο Kirovski με κεφαλιά κάνει το 1-1. Στο 80΄ ο Ντατίδης χάνει την μπάλα με τους παίκτες του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ να βγαίνουν μπροστά, το σουτ του Bellon όμως πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου. Στο 90΄ ο Kirovski χάνει τεράστια ευκαιρία όντας μόνος μπροστά στον Στεφανάκο με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να διώχνει με τα πόδια. Στο τελευταίο λεπτό το καθυστερήσεων ο Kirovski χρίστηκε ξανά σκόρερ με εκπληκτικό μακρινό σουτ στην δεξιά γωνία του Στεφανάκου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (S. Gogic): Huanderson, Σαββίδης, Παληγεώργος Χρ., Παπαστεριανός, Βουτσιάς (77΄ Ντατίδης), De Sousa, Νατσιόπουλος (54΄ Γεωργίου), Σιατραβάνης (63΄ Χιονίδης), Σαράφογλου, Kirovski, Θόρια

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μ. Χάβος): Στεφανάκος, Μπακάκης, Κούσας, Ιωάννου, Αραμπατζής, Σφακιανάκης, Silva Junior (87΄ Πασάς), Sisic (90΄+1 Μεταξούλης), Bellon, Camara, Κουτσοσπύρος (63΄ Μουμίν)