Με νίκη αποχαιρέτησε την φετινή αγωνιστική περίοδο ο ΗΡΑΚΛΗΣ, ο οποίος κέρδισε με 4-0 την ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ στο Καυτανζόγλειο Στάδιο στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των Play Off της Football League.

Δυνατά στο παιχνίδι μπήκαν από το πρώτο λεπτό οι παίκτες του Sinisa Gogic κυνηγώντας το τέρμα. Στο 22΄ ο Σιατραβάνης από τα αριστερά παίρνει τη μπάλα στα πόδια του κάνει το πλασέ με τον Καρακούτση να σταματάει τη φάση. Στο 27΄ η μπάλα περνά εκτός αγωνιστικού χώρου από το σουτ του Σιατραβάνη. Στο 33΄ ο ΗΡΑΚΛΗΣ χάνει εξαιρετική ευκαιρία. Κάθετη πάσα από τον DeSousa, ο Βουτσιάς φεύγει στην πλάτη της άμυνας της ΝΙΚΗΣ, σουτάρει και η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Ο Huanderson στο 35΄ λέει “όχι” στο γύρισμα του Τζιώρα. Ένα λεπτό αργότερα ήταν η στιγμή του γκολ για τους παίκτες του SinisaGogic. Στο 36΄ ο Θόρια βρίσκει επιτυχώς τον Σιατραβάνη που περνά τον Ψιάνο και δίνει στον Kirovski που στέλνει την μπάλα στα δίχτυ κάνονας το 1-0. Στο 40΄ τα τέρματα για τον ΗΡΑΚΛΗ διπλασιάστηκαν με φοβερή ατομική ενέργεια του Χρήστου Παληγεώργου, ο οποίος πέρασε δυο παίκτες της ΝΙΚΗΣ και με φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή σχηματίζει το 2-0.

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο καθώς ο ΗΡΑΚΛΗΣ κατάφερε να αυξήσει το σκορ. Ο Σιατραβάνης ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Καρακούτση και ο εκτελεστής Hristijan Kirovski σκοράρει για δεύτερη φορά στο παιχνίδι. Στο 59΄ ο ΗΡΑΚΛΗΣ προηγείται με σκορ 3-0 της ομάδας του Βόλου. Ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Αλέξίου βγαίνει τετ α τετ μπροστά στον Καρακούτση, ο οποίος αποκρούει ασθενώς. Ο Αλεξίου με δεύτερη ευκαιρία όμως βρίσκει το δοκάρι. Στο 79΄ σεντράρει ο Κοντοδήμος και ο Πορτουλίδης στο δεύτερο δοκάρι στέλνει την μπάλα άουτ. Στο 86΄ η ΝΙΚΗ χάνει καλή ευκαιρία, καθώς ο Φλίγκος σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Βραζιλιάνου πορτιέρο. Λίγο πριν την ολοκλήρωση των 90΄ ο Κυριάκος εκτελεί κόρνερ, ο Lalin πιάνει την κεφαλιά και ο Παληγεώργος Χρήστος πάνω στην γραμμή διώχνει σωτήρια. Η μπάλα στην συνέχεια φτάνει στον Φλίγκο, ο οποίος όμως με γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου. Στο 92΄ τη συρτή πάσα του Χρ. Παληγεώργου ακολουθεί το τακουνάκι με το δεξί του Σιατραβάνη που δίνει στον Αλεξίου, ο οποίος πλασάρει με το δεξί και χρίζεται σκόρερ (4-0).

ΗΡΑΚΛΗΣ (S. Gogic): Huanderson, Παπαστεριανός, Παληγεώργος Γ. (62΄ Τροΐρης), Κραγιόπουλος, De Sousa, Βουτσιάς (64΄ Γεωργίου), Παληγεώργος Χρ., Σιατραβάνης, Σαράφογλου, Kirovski (68΄ Αλεξίου), Θόρια

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Α. Χαραλαμπίδης): Καρακούτσης, Ψιάνος, Χατζής, Κοντοδήμος, Πιτταράς, Πουρτουλίδης, Τζιώρας (45΄ Παπαδόπουλος), Lalin, Κυριάκος, Tadic, Wellington (45΄ Φλίγκος)