Φωστήρας – Ηρακλής 0-1

Ο Ηρακλής πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο γήπεδο του Ταύρου με αντίπαλο τον Φωστήρα χάρη στο γκολ του Σκόρτσα με κεφαλιά στο 58’. Οι «κυανόλευκοι» μπήκαν καλά στο παιχνίδι και έχασαν την πρώτη τους ευκαιρία μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Χιονίδη. Ο ίδιος παίκτης 8’ αργότερα έχασε εξαιρετική ευκαιρία μέσα από την μεγάλη περιοχή να ανοίξει το σκόρ. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 0-0. Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Παπαδόπουλου μπήκαν ακόμα καλύτερα και προηγήθηκαν με την κεφαλιά του Σκόρτσα στο 58’. Στο 71’ ο σκόρερ του Ηρακλή θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ όμως το σουτ πήγε στο δοκάρι μετά την απόκρουση του Μοσχονά. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους «κυανόλευκους» να πανηγυρίζουν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στα πλέι οφ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Σβεν Φαντενμπρόεκ): Μοσχονάς, Ζιαμπάρης, Ρουγκάλας, Κακαράς, Λύρας (69′ Μπαστάνης), Μακρίδης (59′ Λεοντίου), Γκίνο, Μουστόγιαννης, Σεχολάρι, Τεγούσης, Αχείμαστος

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Κοντέων, Κοντοδήμος, Πουρτουλίδης (76′ Παληγεώργος), Ιντζόγλου, Λίμα, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Χιονίδης (54′ Σκόρτσα), Τσιλιανίδης, Σιατραβάνης.