Ισόπαλοι αναθείχθηκαν ΗΡΑΚΛΗΣ και ΚΑΛΛΟΝΗ στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στην Μίκρα, στα πλάισια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Football League.

Η ομάδα της ΚΑΛΛΟΝΗΣ άνοιξε το σκορ με τον Τσακίρη στο 3΄ λεπτό, ισοφάρησε ο Κραγιόπουλος στο 18΄λεπτό, ο Ευαγγελιδάκης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του στο 25΄ λεπτό και με το σκορ 1-2 τελείωσε το ημίχρονο. Το 2-2 διαμόρφωσε ο Μπαιράμης στο 49΄ όπου παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Την 11η αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου  η ομάδα των Νέων του ΗΡΑΚΛΗ αντιμετωπίζει σε εκτός έδρας αγώνα την ομάδα του ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΥ.

ΗΡΑΚΛΗΣ : Παπαδόπουλος, Λαβιδάς (26’ Αποστολίδης), Καμήλαλης, Κραγιόπουλος (46’ Σταφυλίδης) ,Μούχαλης ,Λεφίδης, Στεφανίδης,Ραφαηλίδης, Μαυρίδης, Θόρια (82’ Παπουτσής), Μπαϊράμης

ΚΑΛΛΟΝΗ : Καλαϊτζής, Φωκιανός, Σαμπάνης, Τσακίρης (76’ Καρακλάς), Μπράκουλα (53’ Λάτσι),Γιουκάρης, Ευαγγελίδης, Πιπέρας,Μούκα, Κίστα, Λίμα (78’ Πιπέρας)