Για το πρωτάθλημα της Κ-16, ο Ηρακλής σημείωσε ευρεία εκτός έδρας νίκη με 0-5 επί της ΑΕ Ευόσμου, στο δημοτικό γήπεδο του Ευόσμου.

Ο αγώνας ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τόττα, οι οποίοι έπαιξαν όμορφα και συνδύασαν την καλή απόδοση με πολλά γκολ.

Το 0-1 έκανε ο Αλωπούδης στο 18′, με το Πέλκα στο 33′ να διαγράφει το σκορ ημιχρόνου (0-2).

Στο β’ ημίχρονο, και πάλι ο Πέλκας σημείωσε το 0-3 στο 45′, ενώ τη “σκυτάλη” πήραν ο Τουργαΐδης στο 64′ και ο Κατσιάκης στο 70′, οι οποίοι και ολοκλήρωσαν το θρίαμβο της ομάδας μας.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Μπακιρτζής, Πεχλιβανίδης, Τουργαΐδης, Μπίλλης, Δρίζης, Τουλής, Κατσιάκης, Ζανάκης, Καρακώστας Χρ, Πέλκας, Αλωπούδης.

Έπαιξαν και οι: Νουρεντίνι, Μανωλόπουλος, Ζευκόπουλος, Πιτσιώλης, Μακρής, Τσεκρέζι.