Για το πρωτάθλημα ΝΕΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ της ΕΠΣΜ, ο Ηρακλής νίκησε εκτός έδρας την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Γιώργος Κούδας, με σκορ 2-3, στο γήπεδο της Νεάπολης (πλαστικό).

Οι νεαροί του Δημήτρη Τόττα, κατόρθωσαν να πάρουν τη νίκη και τους βαθμούς με 2 γκολ στις καθυστερήσεις, σε έναν αγώνα “άγριας ομορφιάς”, που το φινάλε του εξελίχθηκε σε “θρίλερ”.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, με τέρματα που σημείωσαν στο 25′ και το 63′, παίρνοντας σαφές προβάδισμα νίκης.

Οι νεαροί “κυανόλευκοι” όμως, δεν τα παράτησαν, πάλεψαν με πάθος, πίστεψαν στην ολική ανατροπή και τελικά δικαιώθηκαν, γυρίζοντας το ματς σε 2-3!

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Πανταζής, ο οποίος στο 73′ μείωσε σε 2-1, και στις καθυστερήσεις έγραψε το τελικό 2-3!

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (80′), ο Αλωπούδης ισοφάρισε με πέναλτι (το κέρδισε ο Πεχλιβανίδης).

Να σημειωθεί ότι οι παίκτες της ομάδας μας, είχαν και 2 δοκάρια, με τους Ζανάκη στο 27′ και Αλωπούδη στο 70′.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Καρακώστας Κ, Πεχλιβανίδης, Ζευκόπουλος, Μπίλλης, Δρίζης, Καρακώστας Χρ, Τουλής, Αλωπούδης, Ζανάκης, Τουργαΐδης, Νουρεντίνι.

Έπαιξαν και οι: Πανταζής, Μακρής, Τσελεπίδης, Μαρετίδης.