Για το πρωτάθλημα Κ15 της ΕΠΣΜ, ο ΗΡΑΚΛΗΣ γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Ακαδημία “Ντίνος Κούης” στο γήπεδο της ΕΚΟ.

Αρνητικός πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο δυνατός αέρας, που δυσκόλεψε τις προσπάθειες και των 2 ομάδων.

Οι παίκτες του Γιάννη Κατσαρού προσπάθησαν για το θετικό αποτέλεσμα, υπέπεσαν όμως σε κάποια λάθη που τους στέρησαν τη δυνατότητα να πάρουν βαθμό ή βαθμούς.

Οι αντίπαλοι, χωρίς να είναι καλύτεροι της ομάδας μας, ευτύχησαν να εκμεταλλευτούν δύο ευκαιρίες στο 6′ και το 45′ γράφοντας το 2-0.

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ μείωσε στο 61′ με τον Πιτσώλη, όμως στα λεπτά που απέμεναν δεν μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα. (70 λεπτά ο αγώνας).

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Λεονταρίδης, Φωτίου, Γαλάνης, Ανθόπουλος, Μανασής, Πιτσώλης, Λουλάς, Βουνίδης, Βουλίκας, Μουλαράς, Ζλάκιος.

Έπαιξαν και οι: Μυλωνάς, Δημάκης, Καραβοκύρης, Σαβράμης.