Μια ακόμα νίκη για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου που έδειξε στην Καρδίτσα δύναμη και πάθος για να επιστρέψει στις νίκες μετά από την ισοπαλία με τον Εθν. Σερρών.

Το σκορ για τον Ηρακλή άνοιξε νωρίς ο Τσιλιανίδης(12’) ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας της Καρδίτσας για να έρθει δύο μόλις λεπτά μετά ο Κάσσοςνα γράψει το 0-2 με κεφαλιά.

Ο Περόνε συνέχισε τον χορό των γκολ στο 60’ με ωραίο σουτ ενώ ο αρχηγός Νίκος Πουρτουλίδης διαμόρφωσε από τα έντεκα βήματα το 0-4 μετά από το πέναλτι που κέρδισε ο Κάσσος λίγα λεπτά πριν την λήξη.

ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσάμης, Παπαργυρίου, Σάββας, Στάμος, Γκουγκούδης, Κουλίδης (46′ Μπουντούρης), Βουτσιάς (72′ Παναγιωτόπουλος), Μπιτέλης, Νίκιτς, Τζέκος, Μαυρίας (66′ Χατζηρίζος).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Στάμου, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Κάσσος, Σιατραβάνης (61′ Ρομάνο), Πουρτουλίδης, Τσιλιανίδης (79′ Κυριακίδης), Περόνε (69′ Λουκίνας).