Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Καλαμαριάς, η ομάδα Κ-20 του Ηρακλή, γνώρισε την ήττα με 2-0 από την ανδρική ομάδα του Απόλλωνα.

Παρά τη ζέστη, οι δύο ομάδες έπαιξαν αρκετά καλό ποδόσφαιρο, ωστόσο μόνο οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να σκοράρουν και μάλιστα 2 φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Το 1-0 σημειώθηκε μόλις στο 5ο λεπτό, έπειτα από παιδαριώδες λάθος στην άμυνα των νεαρών του Ηρακλή, ενώ λίγο πριν το ημίωρο διαμορφώθηκε το τελικό 2-0, αυτή τη φορά με ένα πολύ όμορφο τέρμα με μονοκόμματο σουτ.

Δυστυχώς, η φιλική αναμέτρηση έληξε άδοξα στο 75′, έπειτα από σοβαρό τραυματισμό που είχε ένας παίκτης υπό δοκιμή από την Ινδονησία για λογαριασμό του Απόλλωνα (ίσως να υπέστη κάταγμα περόνης και κνήμης).

Η σύνθεση του Ηρακλή: Μιχαλόπουλος, Χουζούρης, Κασαπίδης, Καρβούνης, Παναγιωτίδης, Ρότας, Συμεωνίδης, Βλαχόπουλος, Μεζίνης, Δούμτσιος, Δαμουλάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ηλιάδης, Μουχάλης, Τσότρας, Αβραμίδης, Μπικιάρης, Παπαγεωργίου, Αμαραντίδης, Γκιάτας,