Για το πρωτάθλημα της Κ-13, ο Ηρακλής γνώρισε εντός έδρας ήττα από τους Μπέμπηδες με σκορ 2-4, στο γήπεδο των Χορτατζήδων.

Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί σε μεγάλο βαθμό τους πιτσιρικάδες του Αλέξη Κουνενάκη, οι οποίοι έπαιξαν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, και έχασαν σωρεία ευκαιριών για να σκοράρουν περισσότερα τέρματα.

Από την άλλη, οι αντίπαλοί τους, μπόρεσαν και εκμεταλλεύτηκαν τα γεμίσματα και τις ψηλές μπαλιές στην περιοχή (είναι όλοι τους ψηλότεροι από τα παιδιά του Ηρακλή), με αποτέλεσμα να σημειώσουν με αυτόν τον τρόπο και τα 4 γκολ.

Οι Μπέμπηδες σκόραραν στο 26′, το 33′, το 38′ και το 41′, ενώ για την ομάδα μας τα τέρματα πέτυχαν ο Μαργαριτίδης στο 45′ και ο Παυλίδης στο 52′. (τα ημίχρονα διαρκούν 35 λεπτά).

Η σύνθεση του Ηρακλή: Άκρας, Δεληβός Φ, Πισσάς, Δεληβός Κ, Ζευκόπουλος, Λεκόπουλος, Μπέκος, Γραμματικόπουλος, Μπαμπαού, Κωστάνογλου, Ίννος.

Έπαιξαν και οι: Γραμμένος, Ζαφειρόπουλος, Καρακώστας, Κωλέττης, Μαργαριτίδης, Αναστασιάδης.