Για το πρωτάθλημα της Κ-13, η ομάδα του Ηρακλή (β’ γκρουπ) σημείωσε μεγάλη σε έκταση νίκη, επί της Τορτέστε με σκορ 6-3, σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Σ’ αυτή την κατηγορία, οι ομάδες αγωνίζονται με 9 παίκτες και το κάθε ημίχρονο διαρκεί 30 λεπτά.

Οι “μικροί” του Χάρη Αποστολίδη ήταν κυριολεκτικά καταιγιστικοί έως και το 50′, όταν και προηγήθηκαν με 6-0!

Στη συνέχεια, η χαλάρωση και κάποιες αλλαγές, επέτρεψε στην αντίπαλη ομάδα (που είναι θυγατρική ιταλικής ομάδας), να πετύχει 3 τέρματα και να μειώσει το σκορ σε 6-3.

Τα γκολ της ομάδας μας πέτυχαν: Πέγκου 10′, 41′ και 47′, Φωστηρόπουλος 34′ και 52′, Καραγιάννης 15′.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Παπαδόπουλος, Ηρακλός, Μυλωνάς, Αλία, Ασλανίδης, Οσμάνι Άλντι, Πέγκου, Τρουλίδης, Οσμάνι Μάριος.

Έπαιξαν και οι: Καραγιάννης, Φωστηρόπουλος, Ασκαρίδης, Ρούβας.