Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-15 της Superleague, ο Ηρακλής ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με σκορ 0-3 στο γήπεδο της Μίκρας (ΕΠΣΜ).

Το αποτέλεσμα θεωρείται δίκαιο, καθώς οι παίκτες του Θεόφιλου Χατζηστάθη παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κατέβαλλαν, δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι καλό απ’ το παιχνίδι, καθώς οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδειξαν ανωτερότητα σε όλες τις γραμμές.

Στο α’ ημίχρονο η ομάδα μας κράτησε το 0-0, με πρωταγωνιστή τον Τουλκέρη ο οποίος απέκρουσε πέναλτι στο 32′.

Το β’ μέρος ξεκίνησε με γκολ για τους φιλοξενούμενους (42′), ενώ στο 61′ έγινε το 0-2 έπειτα από οργανωμένη επίθεση.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο 77′ μετά από λάθος της άμυνας.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλύτερο στο β’ ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να φτάνει κοντά στο γκολ και σε άλλες περιπτώσεις (στο 41′, το 52′, το 56′ και το 74′), με τον Ηρακλή να απαντάει με τους Χαριτάκη και Αβραμίδη στο 44′ και το 53′ αντίστοιχα.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Τουλκέρης, Παπαφιλίππου, Γεωργάτος, Δημητρακούδης, Τοπαλίδης, Χαριτάκης, Διγκόζης, Κανταρτζής, Αβραμίδης, Καλαϊτζάκης, Τουρσίδης.

Έπαιξαν και οι: Μπαλικτσής, Δήμτσιος, Κορομπίλης, Ντάμα, Ανθουλάκης.