Για το πρωτάθλημα Κ-15 της ΕΠΣΜ, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα από τον Εθνικό Πυλαίας στο γήπεδο των Χορτατζήδων, με το “αγγλικό” σκορ 3-5!

Οι νεαροί του Ηλία Νάσκου, παρά το γεγονός ότι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα είχαν την πρωτοβουλία και τις ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν ωστόσο να φτάσουν στην κατάκτηση της νίκης, αφού “προδόθηκαν” από τα αμυντικά τους λάθη, που επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να πάρουν τους 3 βαθμούς.

Ο Εθνικός Πυλαίας άνοιξε το σκορ στο 19′, όμως ο Γαβαλίδης στο 37′ (δεύτερο λεπτό της επανάληψης) ισοφάρισε.

Στο 40′ ο Εθνικός ανέκτησε εκ νέου το προβάδισμα, για να απαντήσει και πάλι ο Γαβαλίδης στο 46′.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν γερές βάσεις νίκης μέσα σε ένα 4λεπτο, καθώς στο 51′ και το 55′ έκαναν το 2-4.

Στο 62′ ο Πότσης μείωσε το σκορ, δίνοντας και πάλι ελπίδες στην ομάδα μας, όμως στο 68′ διαμορφώθηκε το τελικό 3-5.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Βλάχος, Πότσης, Ταουσάνης, Κοτανίδης, Τσακαλίδης, Χουλιάρας, Κονόμι, Κρασσάς, Γαβαλίδης, Αναστασιάδης, Παυλίδης.

Έπαιξαν και οι: Χολέβας, Μπιτζιλής, Μαυρομιχάλης, Γκαγκάτσης, Λεονταρίδης.