Για την προημιτελική φάση των πλέι οφ του πρωταθλήματος ΝΕΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ, ο Ηρακλής επικράτησε με σκορ 5-2 επί της ΑΕ Ευόσμου στο γήπεδο της ΕΠΣΜ, περνώντας έτσι στις 4 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος!

Οι παίκτες του Δημήτρη Τόττα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0, χάρη σε τέρματα του Μακραντώνη στο 2′ και του Αλωπούδη στο 12′.

Ωστόσο, μέσα σε 2 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και έφεραν το ματς σε ισορροπία, καθώς σκόραραν στο 20′ και το 21′.

Το β’ ημίχρονο ήταν κυριολεκτικά παράσταση για ένα ρόλο, αφού οι παίκτες της ομάδας μας πέτυχαν 3 γκολ με τους Νουρεντίνι (57′), Τουργαΐδη (74′) και Πανταζή (79′), ενώ ο Αλωπούδης είχε δοκάρι στο 52′.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Καρακώστας Κ, Πεχλιβανίδης, Ζευκόπουλος, Μπίλλης, Δρίζης, Καρακώστας Χρ, Μακρής, Τουργαΐδης, Μακραντώνης, Τσεκρέζι, Αλωπούδης.

Έπαιξαν και οι: Τσελεπίδης, Πανταζής, Νουρεντίνι, Νικολαΐδης.