Για το πρωτάθλημα της Κ-16, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα με 1-2 από τον Αγροτικό Αστέρα στο γήπεδο της ΕΠΣΜ στη Μίκρα.

Οι νεαροί παίκτες του Δημήτρη Τόττα, δεν εκμεταλλεύτηκαν την υπεροχή τους και τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν, με αποτέλεσμα οι παίκτες του Αγροτικού Αστέρα, οι οποίοι έπαιξαν με αντεπιθέσεις, να καταφέρουν να φύγουν νικητές.

Μάλιστα, στο β’ ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν επιθετικός μονόλογος για τον Ηρακλή, με τους παίκτες του να αστοχούν στο 65′ σε πέναλτι που χτύπησε ο Πεχλιβανίδης, ενώ είχαν και 3 τετ-α-τετ με Κατσιάκη, Τσεκρέζι και Νουρεντίνι, τα οποία δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 16′, όμως οι “κυανόλευκοι” ισοφάρισαν με τον Καρακώστα Χρ. στο 31′.

Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του αγώνα (διαρκεί 80 λεπτά), ο Αγροτικός πέτυχε γκολ, το οποίο ήταν και το νικητήριο.

Να σημειωθεί, ότι η ομάδα μας, εκτός των αντιπάλων της στο γήπεδο, έχει να αντιμετωπίσει και τους τραυματισμούς, καθώς 9 παιδιά αντιμετωπίζουν πρόβλημα και δεν μπορούν να δώσουν το “παρών” στους αγώνες.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Καρακώστας Κ, Πεχλιβανίδης, Μανωλόπουλος, Δρίζης, Τουλής, Μακρής, Πέλκας, Καρακώστας Χρ, Μακραντώνης, Πανταζής, Κατσιάκης.

Έπαιξαν και οι: Νουρεντίνι, Τσαλταμπάσης, Μαρετίδης, Τσεκρέζι.