Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-17 της Superleague, ο Ηρακλής νίκησε με σκορ 2-1 τον Πανθρακικό στις εγκαταστάσεις της Μίκρας.

Μετά από ένα μετριότατο, όσο και ανούσιο α’ ημίχρονο, με ελάχιστες καλές στιγμές, οι νεαροί του Λευτέρη Τσακίρη μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη, σκόραραν 2 πολύ όμορφα τέρματα, είχαν δοκάρι και αρκετές ευκαιρίες, ενώ στο τέλος μπήκαν σε περιπέτειες, εξαιτίας ενός αβίαστου αμυντικού λάθους.

Τα γκολ της ομάδας μας σημείωσαν ο Κοιλανίτης στο 49′ και ο Αποστόλου στο 53′, έπειτα από 2 ωραίες ενέργειες του Κριτσιάνη.

Στο 77′ ο Λάμπογλου μόνος του έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ στο 79′ ο Πανθρακικός μπήκε και πάλι στο παιχνίδι, μειώνοντας σε 2-1, από μία ασυνεννοησία της “κυανόλευκης” άμυνας.

Μάλιστα, στο 84′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Παπαδόπουλος, Αναγνώστου, Αρβανιτίδης, Μυλωνάς, Κριτσιάνης, Γουνόπουλος, Μυλωνίδης, Αλεξάκης, Αποστόλου, Κοιλανίτης, Δραγάνης.

Έπαιξαν και οι: Τουλάκης, Θεοδοσίου, Λάμπογλου, Χαραλαμπίδης.