Για το πρωτάθλημα της Κ-17, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ με σκορ 1-2, στο γήπεδο Μάττα της Νέας Ραιδεστού.

Οι νεαροί παίκτες του Λευτέρη Τσακίρη ήταν φανερά ανώτεροι των αντιπάλων τους στο α’ ημίχρονο, έχασαν κλασικές ευκαιρίες και κατόρθωσαν να πετύχουν το 1-0 στο 30′, με σκόρερ τον Γουνόπουλο.

Ωστόσο, ένα κακό 7λεπτο στις αρχές του β’ ημιχρόνου, ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ να πετύχει 2 τέρματα και να πάρει τελικά τη νίκη.

Το 1-1 σημειώθηκε στο πρώτο λεπτό του β’ μέρους, ενώ στο 53′ διαμορφώθηκε το 1-2, που δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, παρά το γεγονός ότι οι παίκτες της ομάδας μας κατέβαλλαν προσπάθειες για να γυρίσουν το ματς.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Κανελλίδης, Αναγνώστου, Αλμπάνης, Κριτσιάνης, Ουρδούδης, Τουλής, Γουνόπουλος, Τσιπιρτίμης, Κοιλανίτης, Δραγάνης, Αποστόλου.

Έπαιξαν και οι: Αλεξάκης, Χαραλαμπίδης, Κατσιάκης, Κατσαρός, Μυλωνάς.