Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-17 της Superleague, ο Ηρακλής γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 0-4, στις εγκαταστάσεις της Μίκρας.

Οι παίκτες του Λευτέρη Τσακίρη, δεν άξιζαν ένα τόσο βαρύ σκορ, καθώς στο α’ ημίχρονο ήταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού, είχαν 2 μεγάλες ευκαιρίες με Πέλκα και Θεοδοσίου, καθώς και δοκάρι με τον Τσιπιρτίμη, και κόντρα στη ροή του αγώνα, δέχτηκαν ένα γκολ στο 38′ που τους έβγαλε κυριολεκτικά εκτός ρυθμού.

Στο β’ ημίχρονο, η ομάδα μας, φανερά επηρεασμένη ψυχολογικά από το σοκ του 0-1, δεν μπόρεσε να γυρίσει το ματς, με αποτέλεσμα οι Γιαννιώτες να  πετύχουν  και άλλα 3 τέρματα στο 55′, το 62′ και το 73′ και να πάρουν μία θριαμβευτική νίκη.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Παπαδόπουλος, Τσόλης, Αναγνώστου, Κριτσιάνης, Μυλωνάς, Γουνόπουλος, Αρβανιτίδης, Κοιλανίτης, Πέλκας, Τσιπιρτίμης, Θεοδοσίου.

Έπαιξαν και οι: Χατζηπαπάς, Ουρδούδης, Δραγάνης, Μυλωνίδης, Αλεξάκης.