Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-20 της Superleague, ο Ηρακλής πέτυχε σπουδαία νίκη, βαθμολογική και γοήτρου, επί της ΑΕΚ με 1-0 στις εγκαταστάσεις της Μίκρας.

Οι παίκτες του Θάνου Χατζηαθανασίου ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι στο α’ ημίχρονο, αλλά και μέχρι το 70′ της αναμέτρησης, πέτυχαν ένα πολύ όμορφο τέρμα και έχασαν ευκαιρίες, κυρίως με τον Αμαραντίδη, για να διευρύνουν το δείκτη του σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του παιχνιδιού στο τελευταίο 20λεπτο, έκλεισαν τον Ηρακλή στην περιοχή, όμως δεν κατόρθωσαν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα, σημείωσε στο 10′ ο Δούμτσιος, ο οποίος ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τον συνδυασμό Αμαραντίδη και  Μπικιάρη.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Ηλιάδης, Καλφούντζος, Χουζούρης, Παναγιωτίδης, Τσότρας, Βλαχόπουλος, Ρότας, Συμεωνίδης, Αμαραντίδης, Δούμτσιος, Μπικιάρης.

Έπαιξαν και οι: Δάσκος, Παπαγεωργίου, Κασαπίδης.