Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ-20, η ομάδα του Ηρακλή γνώρισε βαριά ήττα με 0-4 από την αντίστοιχη του Πανιωνίου, στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, παρουσία μάλιστα του Νίκου Παπαδόπουλου και του Μάικ Παπαθανασάκη.

Οι νεαροί παίκτες του Θάνου Χατζηαθανασίου, είχαν αξιόλογη παρουσία στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ωστόσο, στάθηκαν ιδιαίτερα άτυχοι στην τελική προσπάθεια, χάνοντας πολλές ευκαιρίες.

Αντίθετα, οι αντίπαλοί τους, χωρίς να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης, ευτύχησαν να μετατρέψουν σε γκολ ότι ευκαιρία τους παρουσιάστηκε.

Όλα τα τέρματα του Πανιωνίου σημειώθηκαν στο β’ μέρος, με το πρώτο να προέρχεται έπειτα από χαμένο πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Ηλιάδης, όμως στην επαναφορά έγινε το 0-1. Λίγο αργότερα, ο Αβραμίδης με αυτογκόλ έκανε το 0-2.

Παρά την υπεροχή του Ηρακλή και τις ευκαιρίες για μείωση του αποτελέσματος, οι «κυανέρυθροι» κατόρθωσαν να πετύχουν άλλα δύο τέρματα (το 4ο στις καθυστερήσεις).

Ο προπονητής της ομάδας μας, Θάνος Χατζηαθανασίου, αμέσως μετά τον αγώνα, δήλωσε: «Το αποτέλεσμα ήταν μαγική εικόνα. Ο αντίπαλος προπονητής μας έδωσε συγχαρητήρια για το ποδόσφαιρο που παίξαμε. Χάσαμε πολλές ευκαιρίες αλλά δυστυχώς ήμασταν άτυχοι. Το σκορ έπρεπε να είναι για μας 2-0 στο ημίχρονο και τελικά τα καταφέραμε και χάσαμε.

Δυστυχώς στις τέσσερις φάσεις που έκαναν έβαλαν τέσσερα γκολ. Δεχθήκαμε τα πρώτα δύο γκολ με πέναλτι και αυτογκόλ και κατά τη διάρκεια αυτών χάσαμε σημαντικές ευκαιρίες».

Η σύνθεση του Ηρακλή: Ηλιάδης, Χουζούρης, Καλφούντζος (55΄Κασαπίδης), Ρότας, Αβραμίδης, Αμαραντίδης, Ράπτης, Συμεωνίδης, Μπικιάρης (46΄Παναγιωτίδης), Καρακούτης, Βλαχόπουλος (70΄ Δάσκος).