Για το πρωτάθλημα της Κ14, η β’ ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ συνέτριψε με σκορ 5-0 τους Αετούς Θεσ/νίκης 2015 στο γήπεδο των Χορτατζήδων.

Οι νεαροί του Χάρη Αποστολίδη ήταν καταιγιστικοί στο α’ ημίχρονο, δημιουργώντας πολλές φάσεις και πετυχαίνοντας 4 τέρματα, ενώ στο β’ ημίχρονο κατέβασαν ταχύτητα, όπως ήταν φυσιολογικό, σημειώνοντας όμως ακόμη ένα γκολ για το τελικό 5-0.

Τα τέρματα της ομάδας μας σημείωσαν ο Σαλτσίδης (10′ πέναλτι και 17′), Φωστηρόπουλος (22′), Ανδρονίδης (34′) και Μώραλης (65′).

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Παπαδόπουλος, Ασλανίδης, Κρούστης, Αλίγια, Γραμμένος, Στρίκος, Ανδρονίδης, Οσμάνι Μάριος, Σαλτσίδης, Καραγιάννης, Φωστηρόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Αναστασιάδης, Ασκαρίδης, Μώραλης, Οσμάνι Άρντι, Γιάνδος, Μανίκας.