Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Κ-20 η ομάδα μας, η οποία επιβλήθηκε εκτός έδρας της Καλλονής, με σκορ 2-3.

Οι παίκτες του Θάνου Χατζηαθανασίου κατόρθωσαν να πάρουν σαφές προβάδισμα νίκης από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν με 0-2, με τέρματα του Καρακούτη στο 29’ και του Τσότρα στο 33’, με την Καλλονή να μειώνει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους ανθρώπους του Ηρακλή.

Η ομάδα της Λέσβου έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με γκολ στο 49’, όμως ο Μπικιάρης, που μπήκε αλλαγή, έδωσε τη νίκη στον Ηρακλή, με γκολ στο 58’.

Μάλιστα, η ομάδα μας αγωνίστηκε από το 70’ με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσότρα.

Να σημειωθεί, ότι στο 15’ έγινε αναγκαστική αλλαγή του Μουχάλη, ο οποίος έπαθε διάστρεμμα.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Ηλιάδης, Μουχάλης, Χουζούρης, Αβραμίδης, Τσότρας, Παναγιωτίδης, Βλαχόπουλος, Νέστορας, Συμεωνίδης, Καρακούτης, Μπίκας.

Σαν αλλαγή αγωνίστηκαν και οι Ράπτης, Παραστατίδης, Μπικιάρης.