Για το πρωτάθλημα της Κ-14, ο Ηρακλής επικράτησε του Κισσού Χορτιάτη με σκορ 1-2, στο γήπεδο του Χορτιάτη.

Οι νεαροί του Παγώνη Βακαλόπουλου ήταν σαφώς ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχασαν πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το δείκτη του σκορ, και στο τέλος, παραλίγο να δεχτούν την ισοφάριση από άστοχη εκτέλεση πέναλτι των γηπεδούχων!

Τα γκολ της ομάδας μας σημείωσαν ο Τσινικίδης στο 21΄ και ο Ζαχαριάδης στο 40′, ενώ οι παίκτες του Κισσού μείωσαν στο 55′ με χτύπημα πέναλτι. ( 35 λεπτά το ημίχρονο).

Μάλιστα, μετά το 1-2, οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε νέο πέναλτι (άουτ), ενώ ο Ηρακλής είχε δοκάρι με τον Κριμιτζά.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Μπαχάς, Ιορδανίδης, Σεραφειμίδης, Κούφας, Καρακίτσος, Πιπιλίκας, Κριμιτζάς, Τσακιρίδης Ιω, Τσινικίδης, Ζαχαριάδης, Τσαλκιτζής.

Έπαιξαν και οι: Κουτούζογλου, Ανθόπουλος, Κοσίδης, Δημούδης.