Για το πρωτάθλημα Κ-12, ο Ηρακλής δε συνάντησε κανένα απολύτως πρόβλημα από τον Μέγα Αλέξανδρο, τον οποίον νίκησε 0-5 με χαρακτηριστική ευκολία.

Οι “πιτσιρικάδες” του Χάρη Αποστολίδη, συνάντησαν κάποιες δυσκολίες στο α’ ημίχρονο, καθώς οι γηπεδούχοι κράτησαν το 0-0 με δυνατή άμυνα.

Ωστόσο, στην επανάληψη όλα άλλαξαν, με τους παίκτες του Ηρακλή να φτάνουν στην επίτευξη 5 τερμάτων και σε μία εμφατική επικράτηση.

Τα γκολ της ομάδας μας σημείωσαν ο Ασλανίδης στο 35′ και 46′, ο Φωστηρόπουλος στο 39′, ο Αλέξανδρος στο 51′ και ο Ηρακλός στο 58′.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Άκρας, Ασκαρίδης, Αλία, Μυλωνάς, Ασλανίδης, Καραγιάννης, Ηρακλός, Αλέξανδρος, Φωστηρόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Μάριος Οσμάνι, Άλντι Οσμάνι, Γραμμένος, Δρόσος, Πέγκου, Ρούβας, Λιάκος, Τρουλίδης.