Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός για τις ομάδες νέων του Ηρακλή στα πλέι-οφ του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Μ.Μία αγωνιστική πρίν τη λήξη των αγώνων η ομάδα, η οποία αγωνίζεται στο δεύτερο όμιλο  νέων της ειδικής βαθμολογίας κέρδισε την ομάδα των Μπέμπηδων(ήδη είχε εξασφαλίσει την πρόκριση στον τελικό) με σκορ 2-0 σε ένα παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στη Μίκρα,Τα τέρματα σημείωσαν οι Χαράλαμπος Ανδρεανίδης(αυτογκόλ) και Γιώργος Τσιαμπαλής.Ο προπονητής του Ηρακλή Λευτέρης Τσακίρης ξεκίνησε με τους:Κόκκαλη, Αλμπάνη, Αναγνώστου, Θειόπουλο, Γουνόπουλο, Μυλωνά, Χαραλαμπίδη, Λάμπογλου, Αλεξάκη, Τουλάκη και Θεοδοσίου.Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κανελίδης, Μπαλατσιός, Ιωαννίδης΄, Γάκης, Σαμανίδης, Παραστατίδης, Δέδας, Τσιαμπαλής, Ιακωβίδης, Δάσκος και Καραπαναγιωτίδης.Ο προπονητής των Μπέμπηδων Νίκος Ομηρίδης χρησιμοποίησε τους Δρούγκα,  Τσίγγαρα, Ανδρεανίδη, Βασάρα, Παπαδόπουλο, Λάμπου, Τσακμάκη, Χαλκόπουλο, Καρασταμάτη, Κώτση και Πρέτσι.     Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Βεργής, Κλειδωνάρης, Μπικιάρης, Τσακαλίδης,Πρέτσι και Baku.Ο διαιτητής της αναμέτρησης(Φρουστανάς-Βουλτσίδης-Βάσσιου) στο 65΄ απέβαλε με δεύτερη κίτριν κάρτα τον ποδοσφαιριστή των Μπέμπηδων Θεόδωρο Χαλκόπουλο.Αντίθετα ηττήθηκε η ομάδα νέων της απλής βαθμολογίας στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης από την Αναγέννηση Γιαννιτσών με σκορ 1-3.Ο αγώνας διεξήχθη στις εγκαταστάσεις των Ακαδημιών ΛΕΟΝΤΕΣ.Ο Νίκος Τσαλουκίδης παρέταξε αρχική ενδεκάδα τους Παπαδόπουλο, Κριτσιάνη, Λατινόπουλο, Μπαβέλη, Φουτσιτζή, Αγγέλου, Μποζούκας, Ράπτης, Μαυροκεφαλίδης,Γιουμίδης και Νικολούδης.Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Ντίτσιος, Βουλγαράκης ,Αβραμίδης και Δέλιος.Σκόρερ του Ηρακλή ο Βουλγαράκης.Ο επαναληπτικός θα διεξσχθει την Τετάρτη στις 16.00 στη Μίκρα.