Μία ακόμη επιτυχία σημείωσε η Κ-20 του Ηρακλή και αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο κέρδισε στις Σέρρες τον Εθνικό Γαζώρου με σκορ 4-1.Τα τέρματα πέτυχαν οι Αμαραντίδης(2), Ιωαννίδης(1) και Γκιάτας(1).Η σύνθεση του Ηρακλή: Πλιάνης, Αβραμίδης, Αριζάνης(Ζωγράφος), Μουχάλης, Τσότρας, Στεφανίδης Αναστ.(Μούδιος), Βλαχόπουλος, Καλφούντζος(Πλατέλας), Αμαραντίδης, Μπίκας(Γκιάτας), Ιωαννίδης.Ο προπονητής της ομάδας Θάνος Χατζηαθανασίου για την εμφάνιση και το αποτέλεσμα δήλωσε: Παίξαμε σε ένα γήπεδο με αρκετή λάσπη και παρά το γεγονός ότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό, χωρίς μάλιστα να μας απειλήσει ο αντίπαλος, η ομάδα με περίσσιο θράσος και υπομονή για ογδόντα λεπτά δημιουργούσε και απέδιδε καλό ποδόσφαιρο, ξεκινώντας την οργάνωση από πίσω.Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έπαιξε καταπληκτικό ποδόσφαιρο, εφαρμόζοντας όλους τους αυτοματισμούς που έχουμε δουλέψει από το καλοκαίρι.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να πετύχουμε τέσσερα όμορφα γκολ.Και στο σημερινό παιχνίδι δείξαμε χαρακτήρα και πίστη σε αυτά που δουλεύουμε στις προπονήσεις και είμαι βέβαιος με αυτά που βγάζουμε μέσα στο γήπεδο η συνέχεια θα είναι σαφώς καλύτερη.