Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-20 της Superleague, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από τον Παναθηναϊκό, στο Αθλητικό Κέντρο “Γ. Καλαφάτης”.

Οι παίκτες του Θάνου Χατζηαθανασίου ήταν καλύτεροι, έχασαν πολλές ευκαιρίες και κέρδισαν τις εντυπώσεις, όμως δεν είχαν την ουσία στο παιχνίδι, καθώς οι γηπεδούχοι με ελάχιστες φάσεις, κατόρθωσαν να πάρουν τη νίκη.

Οι νεαροί “κυανόλευκοι” έχασαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία να προηγηθούν στο φινάλε του α’ ημιχρόνου, όταν ο Αμαραντίδης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο Καρακούτης είχε 4 χαμένα τετ-α-τετ (1 στο α’ μέρος και 3 στην επανάληψη).

Τελικά, οι “πράσινοι” ευτύχησαν να σκοράρουν στο 64′ και το 87′ (το πρώτο με αρκετή δόση τύχης), παίρνοντας έτσι τη νίκη με 2-0.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Ηλιάδης, Κασαπίδης, Καλφούντζος, Αβραμίδης, Παναγιωτίδης, Ρότας, Βλαχόπουλος, Δούμτσιος, Αμαραντίδης, Μπικιάρης, Καρακούτης.

Έπαιξαν και οι: Κανελλίδης, Συμεωνίδης, Χουζούρης.