Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ20 της Superleague, o ΗΡΑΚΛΗΣ έχασε με το βαρύ 5-0 από τον Παναθηναϊκό στο Αθλητικό Κέντρο “Γ. Καλαφάτης”.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα για τους παίκτες του Σάββα Κωφίδη και ήδη στο πρώτο 20λεπτο οι “πράσινοι” προηγήθηκαν με 3-0 με γκολ στο 6′ από εκτέλεση πέναλτι, στο 17′ και το 20′.

Στη συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε στροφές, έχασε σημαντικές ευκαιρίες με Συμεωνίδη και Δούμτσιο, ενώ στο 41′ χάθηκε μοναδική φάση όταν ο Δοξάκης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως και στις 2 προσπάθειες που έκανε δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο β’ ημίχρονο ο ΠΑΟ πέτυχε και 4ο τέρμα στο 49′, με τον Βλαχόπουλο να σημαδεύει το δοκάρι στο 64′.

Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στο 75′.

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Παπαδόπουλος, Χουζούρης, Ευθυμίου, Γουνόπουλος, Ρότα, Βλαχόπουλος, Νέστορας, Δοξάκης, Βερνάρδος, Συμεωνίδης, Δούμτσιος.

Έπαιξαν και οι: Καραΐσκος, Αλωπούδης, Δαμουλάκης.