Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-17 της Superleague, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 στο τοπικό ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, στο γήπεδο του Μακεδονικού (Ευκαρπία).

Οι παίκτες του Λευτέρη Τσακίρη ήταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού στο πρώτο 20λεπτο, με αποκορύφωμα το χαμένο τετ-α-τετ του Τσιπιρτίμη στο 5′, όμως οι γηπεδούχοι, κόντρα στη ροή του αγώνα, άνοιξαν το σκορ στο 25′, ενώ στο 44′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψαν και το 2-0.

Στην επανάληψη, οι παίκτες της ομάδας μας, φανερά απογοητευμένοι από το εις βάρος τους σκορ, δεν μπόρεσαν να μπουν και πάλι στο παιχνίδι και με την εκπνοή ο ΠΑΟΚ σημείωσε το τελικό 3-0 με νέο χτύπημα πέναλτι.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Κανελλίδης, Μυλωνάς, Κριτσιάνης, Αναγνώστου, Αρβανιτίδης, Χαραλαμπίδης, Γουνόπουλος, Κοιλανίτης, Τουλάκης, Τσιπιρτίμης, Αποστόλου.

Έπαιξαν και οι: Αλμπάνης, Λάμπογλου, Χατζηπαπάς, Δραγάνης, Θεοδοσίου.