Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ομάδα Κ-16 του Ηρακλή από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 28-08.

Οι νεαροί παίκτες του Δημήτρη Τόττα, ήταν καλύτεροι των αντιπάλων τους στο πρώτο ημίχρονο όπου έχασαν ευκαιρίες και είχαν και δοκάρι με τον Πέλκα για να προηγηθούν, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, οι πολλές αλλαγές που έγιναν, αποσυντόνισαν την ομάδα μας, με αποτέλεσμα οι παίκτες του ΠΑΟΚ να πετύχουν δύο γκολ σε διάστημα μόλις 5 λεπτών (75′ και 80′), και να πάρουν τη φιλική νίκη.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Καρακώστας, Μπίλης, Ζευκόπουλος, Μακρής, Οικονόμου, Ζανάκης, Τσαλταμπάσης, Πεχλιβανίδης, Μακραντώνης, Πέλκας, Δρίζης.

Ως αλλαγή έπαιξαν και οι: Μήττας, Μανωλόπουλος, Τσεκρέζι, Τσελεπίδης, Σαββίδης, Μπακιρτζής, Πανταζής.