Για το πρωτάθλημα Κ-17 της Superleague, ο Ηρακλής πέτυχε μεγάλη νίκη με σκορ 2-4 μέσα στα Ιωάννινα επί του τοπικού ΠΑΣ.

Οι παίκτες του Λευτέρη Τσακίρη πραγματοποίησαν μία απ’ τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις τους, πέτυχαν 4 τέρματα ενώ θα μπορούσαν να σκοράρουν κι άλλα τόσα, αφού είχαν κλασσικές ευκαιρίες με Τουλάκη, Κοιλανίτη, Θεοδοσίου, Κριτσιάνη και Γουνόπουλο.

Οι νεαροί “κυανόλευκοι” μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7′ με τον Τσιπιρτίμη, όμως οι Γιαννιώτες ισοφάρισαν στο 12′ σε 1-1.

Ωστόσο, το α’ ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας να προηγείται με 2 γκολ διαφορά, χάρη σε τέρματα που σημείωσαν οι Γουνόπουλος (20′) και Τουλάκης (35′).

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3, όμως ο Αποστόλου στο 61′ έγραψε το τελικό 2-4!

Η σύνθεση του Ηρακλή: Παπαδόπουλος, Αρβανιτίδης, Αναγνώστου, Κριτσιάνης, Γουνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Μυλωνάς, Κοιλανίτης, Τουλάκης, Τσιπιρτίμης, Αποστόλου.

Έπαιξαν και οι: Δραγάνης, Μυλωνίδης, Λάμπογλου, Αλεξάκης, Θεοδοσίου.