Για το πρωτάθλημα Κ17 της Superleague, ο ΗΡΑΚΛΗΣ γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Π.Ε.Α.Κ.Ι Ανατολής.

Οι παίκτες του Γρηγόρη Τσινού αν και προσπάθησαν αρκετά στο παιχνίδι, δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι θετικό, αφού οι Γιαννιώτες εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και πήραν τη νίκη.

Τα τέρματα των γηπεδούχων σημειώθηκαν στο 29′ και το 65′.

Το α’ ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και πολύ κλειστό, όμως στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε άρδην, με φάσεις εκατέρωθεν και πολύ ανοιχτό παιχνίδι.

Η ομάδα μας είχε δύο πολύ καλές στιγμές για να σκοράρει στο β’ μέρος με τους Αβραμίδη και Μακρή οι οποίοι αστόχησαν από ευνοϊκή θέση.

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Καρακώστας Κ, Μανωλόπουλος, Αρνομάλλης, Δρίζης, Μπίλλης, Τουλής, Κατσιάκης, Κανταρτζής, Ναούμ, Λουφάκης, Ζανάκης.

Έπαιξαν και οι: Αβραμίδης, Τουργαΐδης, Μακρής, Ζευκόπουλος, Καρακώστας Χρ.