Νίκη με σκορ 4-1 επί του Πιερικού πέτυχε ο Ηρακλής στην Κατερίνη στην τελευταία αγωνιστική του δευτέρου γύρου στο πρωτάθλημα  νέων της Football League.Τα γκολ της ομάδας του Ηρακλή πέτυχαν οι Αμαραντίδης(2), Στεφανίδης(1) και Τσομάκος(1).Ο Θάνος Χατζηαθανασίου παρέταξε τους Πλιάντη, Αριζάνη, Μουχάλη, Μπάμπη, Αβραμίδη, Στεφανίδη, Ρότα, Καλφούντζο, Αμαραντίδη, Κιρικτσή και Ιωαννίδη.Κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου χρησιμοποιήθηκαν και οι Τσομάκος, Μπίκας, Μπάρδας, Ζωγράφος και Ταχματζίδης.Στο 70ο λεπτό αποβλήθηκε ο Τσομάκος .Ο προπονητής της ομάδας μετά τη λήξη του αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο του Βατανιακού δήλωσε: Κάναμε το καλύτερο δυνατό κλείσιμο για το δεύερο γύρο.Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για μας και ήταν κάτι που το θέλαμε, ώστε να τελειώνουμε όσο το δυνατόν γρήγορα γίνεται.Παίξαμε φανταστικό ποδόσφαιρο για εβδομήντα λεπτά όπου μείναμε λόγω της αποβολής με δέκα παίκτες.Στη συνέχεια και χωρίς να μειώσουμε την ποιότητα προσπαθήσαμε να κρατήσουμε το σκορ.Οσο περνάει ο καιρός η ομάδα δένει και αποδίδει καλύτερα.Τώρα περιμένουμε την κλήρωση για τον τρίτο γύρο και πιστεύω ότι αν είμαστε λίγο τυχεροί στη συνέχεια θα πάμε ακόμη καλύτερα.