Για το πρωτάθλημα ΝΕΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (Κ16), ο ΗΡΑΚΛΗΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με την Σάντος ΑΕΚ με σκορ 1-1 στο γήπεδο της Τριανδρίας.

Οι παίκτες του Παγώνη Βακαλόπουλου (γεννηθέντες το 2001, ενώ οι αντίπαλοι το 2000), έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, είχαν σε μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού την κατοχή της μπάλας, έχασαν ευκαιρίες, όπως και οι αντίπαλοί τους, και το ισόπαλο αποτέλεσμα θεωρείται σε γενικές γραμμές δίκαιο.

Η Σάντος ΑΕΚ προηγήθηκε στο 8′ (το ημίχρονο διαρκεί 40 λεπτά), όμως η ομάδα μας έφερε το ματς στα ίσα στο 68′ όταν ο Βαφειάδης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και φάνηκε να περνάει τη γραμμή και ο Τουρσίδης (για καλό και για κακό) την έσπρωξε στα δίχτυα!

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Τουλκέρης, Τοπαλίδης, Παπαδόπουλος, Βαφειάδης, Πόπτσης, Χαριτάκης, Διγκόζης, Ντάμα, Κορομπίλης, Τουρσίδης, Γαβαλίδης.

Έπαιξαν και οι: Δήμτσιος, Ποπίδης, Τσακαλίδης, Χατζηστογιάννης, Χρυσοχόου, Αναστασιάδης, Κρασσάς.